Mieszkańcy mogą korzystać z nowej części bulwarów nad Wisłą, niedaleko Centrum Nauki Kopernik. A już dziś szykuje się w tym miejscu ciekawy koncert. Pojawiły się tam m.in. falujące ławki, plaża z tarasami solarnymi, figury ryb wiślanych, a nawet schody do samej rzeki.

Trzy ważne elementy tej inwestycji to: po pierwsze, zieleń, po drugie, różnorodne funkcje – od pluskowiska po plaże, pawilony i amfiteatr. I trzeci wyróżnik: każdy element bulwaru był tak projektowany, aby nie zaszkodziło przejście wysokiej wody, ponieważ jest to teren zalewowy – wyjaśnił Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy.

Jest też część gastronomiczna, toaleta publiczna, natryski, wypożyczalnia leżaków i koszy wiklinowych. Na bulwarze pojawiły się również figury ryb, a między nimi zainstalowana została fontanna.

A już dziś od godziny 19 na plenerowej scenie na specjalnym koncercie „Tu bije serce stolicy!” w amfiteatrze przy MSN z okazji otwarcia nowego odcinka bulwarów wystąpią: Bovska, Stanisława Celińska i Warszawskie Combo oraz Reni Jusis.

Powoli zbliża się również finał prac na odcinku od ul. Karowej do mostu Śląsko-Dąbrowskiego. Roboty powinny zakończyć się do 30 czerwca.

Więcej o bulwarach można przeczytać tutaj.

AK

fot. Anna Krzesińska