Polacy nie zawiedli. Udało się zebrać 12 tysięcy 60 zł. potrzebnych do namalowania muralu. Organizatorzy dziękują wszystkim darczyńcom z wpłaty. Polskamowi.pl promowała akcję zorganizowaną przez portal Wspieramkulture.pl.

 Ci, którzy “Złego” czytali i sobie wyobrazili, mówią, że nigdy nie zapomną  jego oczu, jarzących się na tle muru. Więcej nie potrafili powiedzieć. I taki będzie mural. Praca nad jego namalowaniem rozpoczną się niebawem. Obraz ma być gotowy jeszcze we wrześniu. Wizerunek bohatera powieści “Zły” ma powstać na północnej ścianie Instytutu Głuchoniemych w Warszawie. Właśnie w okolicach pl. Trzech Krzyży Leopold Tyrmand, ojciec książkowego bohatera spędził pierwsze powojenne lata, pisząc w niewielkim pokoju swój słynny dziennik i działy się  najważniejsze sceny powieści. Autorami projektu muralu są artyści od lat związani ze Stacją Muranów – Adam Walas oraz Anna Koźbiel, tworzący na co dzień duet Xolor.

To już kolejna akcji Stowarzyszenia Stacja Muranów. Rok temu powstał mural poświęcony Davidowi Bowiemu na warszawskim Żoliborzu.

Wywiad z Marcelem Wożniakiem, autorem książki p.t. “Biografia Leopolda Tyrmanda. Moja śmierć będzie taka, jak moje życie” przeczytasz TUTAJ.